Facultatea de Drept din IAŞI

162 de ani de la înfiinţare

HEXAGONUL FACULTĂŢILOR DE DREPT (BUCUREŞTI, CLUJ, CRAIOVA, IAŞI, SIBIU, TIMIŞOARA)

PROGRAM

PROGRAMUL
HEXAGONULUI FACULTĂŢILOR DE DREPT
IAŞI, 20-23 aprilie 2016



MIERCURI – 20 aprilie 2016

19.00-20.00 – deschiderea festivă în Aula Magna „Mihai Eminescu”
– tragerea la sorţi a numărului de ordine al fiecărei echipe
– şedinţă tehnică.

20.15-21.30 – cina


JOI – 21 aprilie 2016

08.45-09.00 – şedinţa tehnică (toate probele) – Sala de consiliu a Facultăţii de Drept

PROBELE ŞTIINŢIFICE


DREPT CIVIL
09.00-10.30 – şedinţa tehnică/redactarea subiectelor – sala Vespasian Pella (lângă biblioteca Facultăţii de Drept, corp A, et. III)
10.30-12.30 – desfăşurarea probei – amfiteatrul Matei Cantacuzino (III.9), Corpul A, et. II
12.30-14.30 – corectarea lucrărilor – sala Vespasian Pella

DREPT PENAL
09.00-10.30 – şedinţa tehnică/redactarea subiectelor – Sala de consiliu a Facultăţii de Drept, Corpul A, parter
10.30-12.30 – desfăşurarea probei – amfiteatrul II6, Corpul A, et.1
12.30-14.30 – corectarea lucrărilor – Sala de consiliu a Facultăţii de Drept

DREPT CONSTITUŢIONAL
09.00-10.30 – şedinţa tehnică/redactarea subiectelor – Sala S6, Corpul A, parter
10.30-12.30 – desfăşurarea probei – amfiteatrul Mihail Eliescu, Corpul A, demisol
12.30-14.30 – corectarea lucrărilor – Sala S6, Corpul A, parter


PROBELE SPORTIVE


I.FOTBAL
Corpul D al Universităţii „Alexandru Ioan Cuza” din Iaşi, Facultatea de Educaţie Fizică şi Sport (strada Toma Cozma nr.3)
09.00-09.55 – meci Grupa A: echipele 1-2
10.00-10.55 – meci Grupa B: echipele 4-5
11.00-11.55 – meci Grupa A: echipele 1-3

II.ŞAH – Biblioteca Facultăţii de Drept – Corpul A, et. II
10.00-11.00 – partida I: echipele 1-2, 3-4, 5-6
11.30-12.30 – partida II: echipele 1-3, 2-5, 4-6

III. TENIS DE MASĂ – Clubul sportiv municipal (lângă Muzeul de Istorie Naturală, Bulevardul Independenţei nr. 16)
10.00-13.00 – sistem turneu
- partida I : echipele 1-2, 3-4, 5-6
- partida II : echipele 1-3, 2-5, 4-6
- partida III : echipele 1-4, 3-5, 2-6
- partida IV : echipele 1-6, 2-3, 4-5
- partida V : echipele 1-5, 2-4, 3-6


IV. STREETBALL
Corpul D al Universităţii „Alexandru  Ioan Cuza” din Iaşi, Facultatea de Educaţie Fizică şi Sport (strada Toma Cozma nr.3)
10.00-10.30 – meci Grupa A: echipele 1-2
10.45-11.15 – meci Grupa B: echipele 4-5
11.30-12.00 – meci Grupa A: echipele 1-3

13.00-14.30 – prânz

PROBELE SPORTIVE
– aceleaşi locaţii –


I.FOTBAL
15.00-15.55 – meci Grupa B: echipele 4-6
16.00-16.55 – meci Grupa A: echipele 2-3
17.00-17.55 – meci Grupa B: echipele 5-6

II.ŞAH
16.00-17.00 – partida III: echipele 1-4, 3-5, 2-6

III. STREETBALL
16.00-16.30 – meci Grupa B: echipele 4-6
16.45-17.15 – meci Grupa A: echipele 2-3
17.30-18.00 – meci Grupa B: echipele 5-6

20.00-24.00 – cina

VINERI – 22 aprilie 2016

PROBELE SPORTIVE
– aceleaşi locaţii –


I.FOTBAL
09.00-09.55 – semifinala 1: locul 1 din grupa A - locul 2 din grupa B
10.00-10.55 – semifinala 2: locul 1 din grupa B - locul 2 din grupa A
11.00-11.55 – meci locurile III din grupe (concurează pentru locurile V-VI ocupantele locului 3 din fiecare grupă)

II.ŞAH
10.00-11.00 – partida IV: echipele 1-6, 2-3, 4-5
11.30-12.30 – partida V : echipele 1-5, 2-4, 3-6

III. STREETBALL
10.00-10.30 – semifinala 1: locul 1 din grupa A - locul 2 din grupa B
10.45-11.15 – semifinala 2: locul 1 din grupa B - locul 2 din grupa A
11.30-12.00 – meci ale ocupantelor locurilor III din cele două grupe (concurează pentru locurile V-VI)

13.00-14.30 – prânz

PROBELE SPORTIVE
– aceleaşi locaţii –


I.FOTBAL
16.00-16.55 – finala mică: echipa învinsă în semifinala 1 – echipa învinsă în semifinala 2 (concurează pentru locurile III-IV)
17.00-17.55 – finala mare: echipa câştigătoare în semifinala 1 – echipa câştigătoare în semifinala 2 (concurează pentru locurile I-II)
18.00-19.00 – meci cadre didactice

II. STREETBALL
15.00-15.30 – finala mică: echipa învinsă în semifinala 1 – echipa învinsă în semifinala 2 (concurează pentru locurile III-IV)
15.45-16.15 – finala mare: echipa câştigătoare în semifinala 1 – echipa câştigătoare în semifinala 2 (concurează pentru locurile I-II)
16.30-17.00 – meci cadre didactice

19.00-20.30 – cina

SÂMBĂTĂ – 23 aprilie 2016

09.00-10.00 – Festivitatea de premiere – Aula „Paul Demetrescu” (I.1)
a Facultăţii de Drept
10.00-13.00 – program de vizitare a unor obiective din municipiul Iaşi – la alegere, se vor forma grupuri pentru organizarea vizitării unor obiective precum: Grădina Botanică - intrare liberă pe baza ecusonului, Catedrala Mitropolitană, Mănăstirea Cetăţuia, Bojdeuca lui Ion Creangă de la Ţicău, Plopii fără soţ, teiul lui Mihai Eminescu din Copou etc.)

13.00-14.00 – prânz



Facultatea de Drept
.

B-dul Carol I nr. 11, cod 700506, IAŞI
Secretariat cursuri IF:
+40 232 201058
+40 232 201158
Fax: +40 232 201858
Secretariat cursuri IFR:
+40 232 201272
Fax: +40 232 201872


Copyright Facultatea de Drept, IAŞI , 2017
Server-ul a generat răspunsul în 0.2665 sec.